Home » Blog » Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Zmarszczki mimiczne na czole to jedne z pierwszych zmarszczek, jakie nam pojawiają się na twarzy. Jak je „rozprostować"? I dlaczego jest to okolica trudna zabiegowo?

Jak tworzą się zmarszczki na czole?

Gładkie czoło wygląda młodziej. Zmarszczki na czole często dodają nam powagi (szczególnie te pionowe). Przyczyną zmarszczek mimicznych na czole jest, jak ich nazwa wskazuje, nasza mimika. W zależności od tego, jak bardzo i w jaki sposób pracujemy mięśniami twarzy na co dzień, tak będą nam się tworzyć zmarszczki.

Z czasem w naszej skórze maleje ilość kwasu hialuronowego, a włókna kolaegenowe i elastynowe ulegają degradacji. Gdy napinamy mięśnie, skóra w miejscu załamania jest dużo bardziej narażona na degradację owych włókien niż w innych miejscach. Z czasem włókna kolagenowe i elastynowe rozchodzą się coraz bardziej i powstaje trwała zmarszczka.

Jak wyprostować zmarszczki na czole?

Wiadomo nie od dziś, iż najlepszą metodą na wiele przypadłości jest zapobieganie. Tutaj niezwykle istotne jest rozluźnianie czoła i pozbycie się nawyku marszczenia go. Kto jednak w dzisiejszym zabieganym świecie jest w stanie się nad tym wystarczająco skupić?

Naprzeciw potrzebom wyrusza medycyna estetyczna z szeregiem możliwości poradzenia sobie z tym problemem.

 

Czoło jednak jest wbrew pozorom dość problematyczną okolicą. Jest tak, ponieważ na czole jest bardzo mała ilość tkanki tłuszczowej i skóra leży prawie bezpośrednio na kościach czaszki. Właśnie z tego powodu nie można tam zastosować głębokich zabiegów jak np. stymulatory kolagenu Sculptra czy Radiesse.

 

Najbardziej skuteczne zabiegi na zmarszczki na czole w Ambasadzie Urody w Warszawie to botoks oraz wypełnianie kwasem hialuronowym, a także skuteczne zabiegi laserowe czy też mezoterapia igłowa lub mikroigłowa.

  • Botoks redukuje pracę mięśni mimicznych, co hamuje rozwój zmarszczek, pozwala skrze się zregenerować, a także zapobiega ich pogłębianiu i powstawaniu nowych.
  • Wypełnianie kwasem hialuronowym natomiast pozwala na uzupełnienie braków w tej substancji w miejscach powstania zmarszczek, co je wygładza i aktywizuje proces jej regeneracji.
  • Zabiegi laserowe (ablacyjne lub nieablacyjne w zależności od zapotrzebowania) natomiast stymulują skórę do procesów restrukturyzacyjnych i naprawczych, a co za tym idzie, dają efekt odmłodzenia i redukcji zmarszczek.
  • Podobnie działają także zabiegi mezoterapii mikroigłowej takie jak Demapen 4.

 

Który zabieg wybierzesz Ty?